Nem tudom, honnan találták ki a gyermekeim, de a születési sorrend bizonyos előnyöket biztosít, ezt mostanában folyton hangoztatják. Benedeknek jár minden először, az első szelet csoki, neki adni oda először a pohár innivalót, ő választhat előbb mesét, ő játszhat először akármivel-mert ő született először, majd Eszter hisz ő másodszor, és végül Ábel. A két "nagy" nagyon egyetért ebben. Ábel még kicsi, nem érti, tiltakozik a hátrány ellen, amíg sorra nem kerül mondja a magáét.
Az ősszel nem tudunk betelni, még ma sem vittem őket sehová, egy nappal meghosszabbítottuk a szünetet. Kint voltunk, játszottunk, gyönyörködtünk.
B: úgy sodorta fújta a leveleket a szél a földön, hogy úgy nézett, ki mintha a tenger hullámozna, a tenger sárga levél.
A gyönyörű kék égbolton figyeltük, ahogy a magas fákról ereszkedik lefelé a sok apró levélke, pörögve, forogva: " mintha apró ejtőernyős kis manók szállnának lefelé"
Storm Clouds Ahead for the Village Midwife by Tilly Tennant
-
As the sun crests the indigo Lake District hills and blossom froths in the
trees, midwife Zoe Padbury reaches for her boyfriend’s hand. Her life, at
...
2 napja



2 megjegyzés:
Benedek egy igazi kis poéta!
A születési sorrend tényleg érdekes egy dolog. Úgy látszik tudnak valamit a gyerekeid.
Megjegyzés küldése